Teplovodní kuchyňský sporák Termorosa XXL D.S.A
s dvoupláštovou ocelovou konstrukcí v barvě černé.
| Výrobce | Nordica |
| Kód produktu | 7017510 |
| Dostupnost | 3 týdny |
| Doprava | zdarma |
| Záruční lhůta | 24 měsíců |
Teplovodní kuchyňský sporák Termorosa XXL D.S.A má dvouplášťovou ocelovou konstrukci, dvojité
sklo dvířek ohniště a velkou prosklenou troubou na pravé straně. Teplovodní sporák je pomocníkem
v celém domě - vaří, peče a další místnosti domu vytápí teplou vodou.
Nominální výkon sporáku je 18,6 kW, z toho je 15,1 kW do vody a cca 3,5 kW do prostoru.
Sporák má zabudovanou bezpečnostní vychlazovací smyčku.
Dvířka topeniště i trouby, čelní strana a rám sporáku jsou ze smaltované litiny, vystýlka topeniště je litiny a veškeré ocelové díly jsou smaltované z obou stran nebo pozinkované, což zaručuje dlouhodobou životnost sporáku.
Pod roštem je snadno odnímatelný popelník. Litinová varná plotna je precizně zabroušena a zespodu masivně vyztužena pro dlouhodobou životnost. Kolem celé plotny je ozdobné chromované madlo, které se dá využít pro sušení utěrek nebo také pro zavěšení krbového nářadí.
Sporák má automatickou termostatickou regulaci primárního vzduchu, další regulace je pomocí dvou šoupátek pod dvířky. Vývody pro napojení do teplovodního systému jsou na zadní straně sporáku.
Pečící trouba o objemu 55 litrů je oboustranně smaltovaná, takže povrch je odolný proti propálení a snadno se udržuje. Ve dvířkách trouby je integrovaný teploměr pro rychlou a přesnou kontrolu teploty. Sporák je vybaven mechanickou přepínací klapkou pro vaření nebo vaření a pečení. Spaliny tak odchází z topeniště rovnou pod plotnou do komínu a nebo pod plotnou a kolem celé pečící trouby a následně v zadní části do komínu. Vývod kouřovodu je uprostřed varné plotny nahoru nebo ze zadní strany.
Prostor pod troubou může sloužit pro ohřívání, sušení, uchování teplých pokrmů
nebo jen jako úložný prostor na plechy a rošty. Ve spodní části je výsuvná zásuvka
na dřevo nebo na příslušenství ke sporáku.
Volitelné příslušenství: chromovaný rošt do trouby, pečící plech ( v ceně sporáku je 1 ks),
| Materiál: | ocel+litina |
| Nominální výkon: | 18,6 kW |
| Vytápěcí schopnost: | 520,0 m3 |
| Účinnost: | 83,0 % |
| Teplovodní výměník: | Ano |
| Výkon výměníku: | 15,1 kW |
| Průměr kouřovodu: | 160 mm |
| Odkouření horní: | Ano |
| Odkouření zadní: | Ano |
| Osa zadního odkouření: | 731,0 mm |
| Trouba: | Ano |
| Objem trouby: | 55,0 l |
| Provedení: | ohniště vlevo |
| Hmotnost: | 275,0 kg |
| Druh paliva: | dřevo, lisované ekobrikety |
| Obrat paliva: | 5,2 kg/h |
| Maximální délka polen: | 30,0 cm |
| Rozměr v mm: (š./v./hl.): | 861/1075/690 |
| Rozměr trouby v mm: (š./v./hl.: | 307/418/430 |