Teplovodní kuchyňský sporák Termorosa D.S.A
s kachlovým obkladem v barvě bordó.
| Výrobce | Nordica |
| Kód produktu | 7017510 |
| Dostupnost | 3 týdny |
| Doprava | zdarma |
| Záruční lhůta | 24 měsíců |
Teplovodní kuchyňský sporák Termorosa D.S.A - bordó s dvojitě prosklenými dvířky
ohniště a prosklenou troubou na pravé straně, s kachlovým obkladem je výborným
pomocníkem v celém domě - vaří, peče a další místnosti domu vytápí teplou vodou.
Nominální výkon sporáku je 15,5 kW, z toho 9 kW do vody a cca 6,5 kW do prostoru.
Sporák má zabudovanou bezpečnostní vychlazovací smyčku.
Oboje dvířka i vystýlka topeniště jsou z masivní litiny a veškeré ocelové díly jsou smaltované
z obou stran nebo pozinkované, což zaručuje dlouhodobou životnost sporáku.
Pod roštem je snadno odnímatelný popelník.
Litinová varná plotna je precizně zabroušena a zespodu masivně vyztužena pro dlouhodobou životnost.
Kolem celé plotny je ozdobné chromované madlo, které se dá využít pro sušení utěrek
nebo také pro zavěšení krbového nářadí.
Regulace hoření je pomocí dvou šoupátek - primární a sekundární vzduch -
a ovladačem pod dvířky trouby se reguluje ventil termostatické klapky na zadní
straně kamen, přes který je do ohniště nasáván terciální vzduch pro lepší prohoření
paliva a nižší emise výstupních spalin.
Pečící trouba o objemu 41 litrů je oboustranně smaltovaná, takže povrch je odolný proti propálení a snadno se udržuje. Ve dvířkách trouby je integrovaný teploměr pro rychlou a přesnou kontrolu teploty. Sporák je vybaven mechanickou přepínací klapkou pro vaření nebo vaření a pečení.
Spaliny tak odchází z topeniště rovnou pod plotnou do komínu a nebo pod plotnou a kolem celé pečící trouby a následně v zadní části do komínu.
Vývod kouřovodu je napravo horní nebo zadní.
Prostor pod troubou může sloužit pro ohřívání, sušení, uchování teplých pokrmů nebo jen jako úložný prostor na plechy a rošty.
Ve spodní části je výsuvná zásuvka na dřevo nebo na příslušenství ke sporáku.
Kachlové boky sporáku tlumí sálavé teplo a snižují povrchovou teplotu, čímž šetří
místo a brání možnosti popálení při náhlém dotyku.
Barevné varianty sporáku jsou: keramická dlaždice bordó nebo přírodní kámen
Volitelné příslušenství: chromovaný rošt do trouby, pečící plech ( v ceně sporáku je 1 ks),
nerezová nádoba na ohřev vody - tzv. kamnovec 4,5 l,
| Materiál: | ocel+litina+keramika |
| Nominální výkon: | 15,5 kW |
| Vytápěcí schopnost: | 444,0 m3 |
| Účinnost: | 79,9 % |
| Teplovodní výměník: | Ano |
| Výkon výměníku: | 9,0 kW |
| Průměr kouřovodu: | 150 mm |
| Odkouření horní: | Ano |
| Odkouření zadní: | Ano |
| Osa zadního odkouření: | 725,0 mm |
| Trouba: | Ano |
| Objem trouby: | 41,0 l |
| Provedení: | ohniště vlevo |
| Hmotnost: | 211,0 kg |
| Druh paliva: | dřevo, lisované ekobrikety |
| Maximální délka polen: | 40,0 cm |
| Rozměr v mm: (š./v./hl.): | 1017/852/662 |
| Rozměr trouby v mm: (š./v./hl.: | 330/300/410 |