Kuchyňský sporák Sovrana Easy Evo s barevným
smaltovaným pláštěm.
| Výrobce | Nordica |
| Kód produktu | 7014524 |
| Dostupnost | 3 týdny |
| Doprava | zdarma |
| Záruční lhůta | 24 měsíců |
Litinový sporák Sovrana Easy Evo s barevně smaltovaným ocelovým pláštěm, s proskleným
ohništěm i troubou, o výkonu 3 - 10 kW, je velice populární nejen na chaty a chalupy,
Sporák má dvouplášťovou konstrukci, která zajiš'tuje konvekční proudění vzduchu.
Tělo sporáku i topeniště jsou z masivní litiny a veškeré ocelové díly jsou smaltované
z obou stran nebo pozinkované, což zaručuje dlouhodobou životnost sporáku.
Pod roštem je snadno odnímatelný popelník. Litinová varná plotna je precizně
zabroušena a zespodu masivně vyztužena pro dlouhodobou životnost. Kolem
celé plotny je ozdobné chromované madlo, které se dá využít pro sušení utěrek
nebo také pro zavěšení krbového nářadí. Dvířka topeniště i trouby mají dvojité prosklení
a jsou uchycena na masivních pantech s vratnou pružinkou.
Pečící trouba o objemu 41 litrů je oboustranně smaltovaná, takže povrch je
odolný proti propálení a snadno se udržuje. Ve dvířkách trouby je integrovaný
teploměr pro rychlou a přesnou kontrolu teploty. Sporák je vybaven mechanickou
přepínací klapkou pro vaření nebo vaření a pečení. Spaliny tak odchází z topeniště
rovnou pod plotnou do komínu a nebo pod plotnou a kolem celé pečící trouby
a následně v zadní části do komínu. Vývod kouřovodu je napravo horní nebo zadní.
Regulace výkonu sporáku je pomocí dvou šoupátek pro primární a sekundární vzduch.
Do topeniště je ještě nasáván předehřátý terciální vzduch přes zadní stěnu pro lepší
prohoření paliva a nižší emise výstupních spalin.
Ve spodní části sporáku je výsuvná zásuvka s chromovaným madlem pro uložení dřeva.
Barevné varianty smaltovaného pláště jsou: bílá, cappuccino a čená
Volitelné příslušenství: chromovaný rošt do trouby, pečící plech 298x375 mm ( v ceně sporáku je 1 ks), nerezová nádoba na ohřev vody - tzv. kamnovec 3,5 l, smaltovaný ocelový kryt plotny.
Možnost dodání sporáku včetně montáže!
Při montáži do RD účtujeme nižší sazbu DPH !
| Materiál: | ocel+litina |
| Nominální výkon: | 7,5 kW |
| Rozsah výkonu: | 10,0 kW |
| Vytápěcí schopnost: | 230,0 m3 |
| Účinnost: | 81,0 % |
| Průměr kouřovodu: | 130 mm |
| Odkouření horní: | Ano |
| Odkouření zadní: | Ano |
| Osa zadního odkouření: | 689,0 mm |
| Trouba: | Ano |
| Objem trouby: | 41,0 l |
| Provedení: | ohniště vlevo |
| Hmotnost: | 140,0 kg |
| Druh paliva: | dřevo, lisované ekobrikety |
| Obrat paliva: | 2,2 kg/h |
| Maximální délka polen: | 30,0 cm |
| Rozměr v mm: (š./v./hl.): | 964/860/641 |
| Rozměr trouby v mm: (š./v./hl.: | 330/300/410 |