Žáruvzdorná malta Rudomal 1100/5 kg ke zdění a lepení
žáruvzdorných materiálů.
| Výrobce | P-D Refractories |
| Kód produktu | RU1100-5 |
| Dostupnost | do týdne |
| Záruční lhůta | 24 měsíců |
Rychle tuhnoucí malta RUDOMAL 1100/5 kg je určena pro sezdívání
a lepení žárovzdorných materiálů (šamot, keramika apod.) do teplot cca 1100°C.
Malta se rozdělává s čistou (pitnou) vodou v poměru cca 21-23 l/100 kg a intenzivním
mícháním se promíchá na stejnorodou hmotu.
Připravujte vždy jen takové množství směsi, které jste schopni do 10 min. zpracovat. !
Natuhující maltu lze přidáním vody ještě rozmíchat, ale ztrácí tím částečně svoje
kvalitativní vlastnosti. Malta se nanáší na suchý podklad, který musí být zbaven
nečistot a prachu a jeho teplota a teplota prostředí musí být v rozmezí od + 5 °C do + 25 °C.
POZOR! Teplota pros tředí, materiálu a přidávané vody může mít velký vliv na
rychlost tuhnutí (se zvyšující se teplotou se urychluje tuhnutí).
Doporučená tloušťka nanášené vrstvy je cca 3 mm. Maltu je možno použít i
pro větší tloušťky vrstev (opravy, výplně opotřebovaného zdiva apod.) za přídavku
drtě a úlomku zpracovávaného staviva. Ztvrdlou maltu již nelze dále použít, likviduje
se jako běžný stavební odpad. Malta není nebezpečnou látkou. Obsahuje cement –
při práci používejte ochranné rukavice a respirátor. Při vniknutí do očí okamžitě
vypláchněte vodou, v případě nutnosti vyhledejte lékaře
| Vazba: | hydraulická |
| Teplota použití: | 1 100,0 °C |
| Doba zpracovatelnosti: | 10,0 min. |
| Balení: | 5,0 kg |
| Barva obalu: | bílá |
| Zrnitost v mm: | 0-1 |
| Spotřeba vody: | 1 l/ 5 kg |