Sporák Rosetta Maiolica - tortora (hnědá) s masivním kachlovým
obkladem a proskleným ohništěm.
| Výrobce | Nordica |
| Kód produktu | 7013105 |
| Dostupnost | 3 týdny |
| Doprava | zdarma |
| Záruční lhůta | 24 měsíců |
Litinový sporák Rosetta Maiolica - tortora (hnědá) s proskleným ohništěm i troubou
a masivním kachlovým obkladem je velice populární nejen na chaty a chalupy,
ale i do otevřených a propojených kuchyní s obývacím pokojem, kde slouží
jako solitérní doplněk interiéru.
Dvířka i topeniště jsou z masivní litiny a veškeré ocelové díly jsou smaltované
z obou stran nebo pozinkované, což zaručuje dlouhodobou životnost sporáku.
Pod roštem je snadno odnímatelný popelník. Litinová varná plotna je precizně
zabroušena a zespodu masivně vyztužena pro dlouhodobou životnost. Kolem
celé plotny je ozdobné chromované madlo, které se dá využít pro sušení utěrek
nebo také pro zavěšení krbového nářadí.
Regulace výkonu sporáku je pomocí dvou šoupátek pro primární a sekundární vzduch.
Do topeniště je ještě nasáván předehřátý terciální vzduch přes zadní stěnu pro lepší
prohoření paliva a nižší emise výstupních spalin.
Pečící trouba o objemu 28 litrů je oboustranně smaltovaná, takže povrch je
odolný proti propálení a snadno se udržuje. Ve dvířkách trouby je integrovaný
teploměr pro rychlou a přesnou kontrolu teploty. Sporák je vybaven mechanickou
přepínací klapkou pro vaření nebo vaření a pečení. Spaliny tak odchází z topeniště
rovnou pod plotnou do komínu a nebo pod plotnou a kolem celé pečící trouby
a následně v zadní části do komínu. Vývod kouřovodu je napravo horní nebo zadní.
Prostor pod troubou může sloužit pro ohřívání, sušení, uchování teplých pokrmů
nebo jen jako úložný prostor na plechy a rošty. Ve spodní části je výsuvná zásuvka
na dřevo nebo na příslušenství ke sporáku.
Kachlové boky sporáku tlumí sálavé teplo a snižují povrchovou teplotu, čímž šetří
místo a brání možnosti popálení při náhlém dotyku.
Barevné varianty sporáku jsou: keramická kachle tortora (hnědá) a bordó.
Volitelné příslušenství: chromovaný rošt do trouby, pečící plech ( v ceně sporáku je 1 ks),
nerezová nádoba na ohřev vody - tzv. kamnovec 3 l, výškově nastavitelný litinový
rošt pro zmenšení výkonu topeniště.
Možnost dodání sporáku včetně montáže!
Při montáži do RD účtujeme nižší sazbu DPH !
| Materiál: | ocel+litina+keramika |
| Nominální výkon: | 7,9 kW |
| Rozsah výkonu: | 9,0 kW |
| Vytápěcí schopnost: | 200,0 m3 |
| Účinnost: | 86,9 % |
| Průměr kouřovodu: | 130 mm |
| Odkouření horní: | Ano |
| Odkouření zadní: | Ano |
| Osa zadního odkouření: | 726,0 mm |
| Trouba: | Ano |
| Objem trouby: | 28,0 l |
| Provedení: | ohniště vlevo |
| Hmotnost: | 169,0 kg |
| Druh paliva: | dřevo, lisované ekobrikety |
| Obrat paliva: | 2,1 kg/h |
| Maximální délka polen: | 33,0 cm |
| Rozměr v mm: (š./v./hl.): | 885/843/572 |
| Rozměr trouby v mm: (š./v./hl.: | 245/300/384 |