Rath Hafnermortel K - zostřená hlína/25 kg je žáruvzdorná malta s keramickou vazbou.
| Výrobce | Rath |
| Kód produktu | RA-R040030K25 |
| Dostupnost | skladem |
| Záruční lhůta | 24 měsíců |
Rath Hafnermortel K - zostřená hlína 0-1 mm/25 kg je kamnářská malta s keramickou vazbou
(neobshuje vodní sklo ani cement) do přímého kontaktu s ohněm, s tepelnou odolností do 1100 °C, Používá se pro zdění celých akumulačních kamen tradiční metodou - technologií bez vzduchové mezery, i ke stavbě vnitřku sálavých kamen (ohniště, tahy) technologií se vzduchovou mezerou.,
Pro dosažení optimální pevnosti je potřeba, aby kamna prošla teplotním vypálením nad 700°C,
kdy dojde ke slinutí a spoj je pak pevný, nerozebíratelný.
Doba zpracovatelnosti je cca 60 minut.
Zpracování: Malta se musí za sucha promíchat. Opakovaným rozmícháváním již rozdělané malty
se může prodloužit doba použitelnosti.
| Vazba: | keramická |
| Teplota použití: | 1 100,0 °C |
| Doba zpracovatelnosti: | 60,0 min. |
| Balení: | 25,0 kg |
| Barva obalu: | oranžová |
| Zrnitost v mm: | 0-1 |
| Spotřeba vody: | 6 l /25 kg |
| Tloušťka spáry: | do 5 mm |
| Doba zpracovatelnosti: | 60 min |