Akumulační sálavá kamna Maestro 1 - mastek jsou výkonem 2,2 kW vhodná do nízkoenergetických domů.
| Výrobce | Lotus |
| Kód produktu | LTS-10119 |
| Dostupnost | 4-6 týdnů |
| Doprava | zdarma |
| Záruční lhůta | 24 měsíců |
Akumulační sálavá kamna Maestro 1 - mastek s pláštěm z přírodního akumulačního mastku jsou vhodná pro nízkoenergetické a pasivní domy. Průměrný hodinový výkon kamen je 2,2 kW.
Základním principem těžkých akumulačních kamen je natopení zabudované akumulační masy
(48 kg) a akumulačního pláště . Potom si užíváte příjemné zdravé sálavé teplo i po vyhasnutí kamen až 12 hodin.
Pro rychlejší nástup tepla ze začátku topení jsou kamna vybavena zavírací konvekční mřížkou
v horní části. Při otevření mřížky proudí ohřátý vzduchu do místnosti.
Po nahřátí kamen mřížku zavřete a teplo se bude akumulovat do akumulační hmoty a pomalu sálat do prostoru.
Oproti většině ostatních kamen s akumulační schopností se kamna Lotus zahřívají i ve spodní části kamen. Tím je dosaženo optimálního využití celkové hmoty kamen.
Keramické sklo dvířek Robax Night Flame umožňuje nerušený pohled do plamenů během topení.
Jakmile oheň dohoří, sklo výrazně ztmavne a skryje popel i saze. Krb tak působí čistě a upraveně i mimo provoz, bez nutnosti okamžitého úklidu.
Kouřovod pr.150 mm je možné napojit nahoru nebo dozadu (za příplatek).
Externí přísun vzduchu pr.80 mm je spodní nebo zadní.
Kamna Maestro 1 jsou v nabídce v provedení přírodní mastek nebo mastek Indian Night.
Pod tento model je možné objednat spodní otočný podstavec, kamna pak můžete otočit o 360°
(při horním napojení kouřovodu !)
Velkou výhodou těchto akumulačních kamen je jejich rychlá instalace, která trvá cca 1 den,
bez nutnosti stavebního zásahu. Důležité je připravit dostatečně nosný betonový základ pod kamna,
která mají velkou hmotnost !
Volitelné příslušenství: otočný podstavec, vedení ext.vzduchu pro otočný podstavec, dveře s dvojsklem, úprava pro zadní odkouření,
Možnost dodání kamen včetně montáže!
Při montáži do RD účtujeme nižší sazbu DPH !
| Materiál pláště: | mastek |
| Nominální výkon: | 6,0 kW |
| Průměrný hodinový výkon: | 2,2 kW |
| Akumulace: | Ano |
| Hmotnost akumulační sady: | 48,0 kg |
| Doba výdeje tepla: | 12,0 |
| Účinnost: | 82,0 % |
| Hmotnost: | 386,0 kg |
| Průměr kouřovodu: | 150 mm |
| Odkouření horní: | Ano |
| Odkouření zadní: | Ano |
| Osa zadního odkouření: | 1 038,0 mm |
| Externí přísun vzduchu: | Ano |
| Průměr externího přívodu vzduchu: | 80,0 mm |
| Maximální délka polen: | 30,0 cm |
| Druh paliva: | dřevo, lisované ekobrikety |
| Rozměr v mm (š./v./hl): | 560/1235/560 |