Teplovodní krbová kamna Espera 02 provedení
kamenný obklad mají výkon teplovodního
výměníku 3,5 - 9,1 kW.
| Výrobce | Romotop |
| Kód produktu | ESPERA 02 |
| Dostupnost | 4-6 týdnů |
| Doprava | zdarma |
| Záruční lhůta | 24 měsíců |
Teplovodní krbová kamna ESPERA 02 - kámen jsou moderní kamna s ohništěm na výšku,
s čelním prosklením a a úložným prostorem ve spodní části.
Kamna mají celkový výkon 10 (5 - 13) kW, z toho do vody cca 7 (3,5 - 9,1) kW a cca 3 kW do vzduchu, čímž mohou vytápět i celý dům. Až 70 % vyprodukovaného tepla je směřováno do teplovodního výměníku, který pojme 28 litrů vody, což napomáhá rovnoměrnému zahřívání místností.
Kamna mají vychlazovací smyčku, která funguje jako ochrana proti přehřátí v případě výpadku elektrické energie. Dveře s dvojitým sklem účinně zamezují přehřívání místnosti. Kamna mají
centrální přívod externího vzduchu pr. 125 mm, kouřovod je pouze horní pr. 150 mm.
Oplach skel předehřátým vzduchem zabraňuje jejich znečištění. Spalovací komora je vyložena
šamotovými tvarovkami, na dně je rošt a popelník. Regulace hoření je jedním ovládacím prvkem.
Inovativní systém vedení spalin Double Spin zvyšuje účinnost kamen a snižuje emise. Splňují nejpřísnější ekologické standardy stanovené směrnicí Evropské komise o Ecodesignu.
Díky efektivnímu využití energie jsou kamna vhodná nejen pro běžné, ale i pro nízkoenergetické domy. Spolehlivé zásobování teplem i při nízkých venkovních teplotách je tak zaručeno. Krbová kamna Espera dosahují rovnováhy mezi výkonem, spotřebou paliva a ohleduplností k životnímu prostředí.
Možnost dodání kamen včetně montáže!
Při montáži do RD účtujeme nižší sazbu DPH !
| Materiál: | ocel+mastek |
| Provedení: | černý lak |
| Nominální výkon: | 10,0 kW |
| Teplovodní výměník: | Ano |
| Výkon výměníku: | 7,0 kW |
| Objem vody ve výměníku: | 28,0 l |
| Vytápěcí schopnost: | 267,0 m3 |
| Účinnost: | 80,0 % |
| Průměr odkouření: | 150 mm |
| Odkouření horní: | Ano |
| Hmotnost: | 243,0 kg |
| Maximální délka polen: | 35,0 cm |
| Obrat paliva/hodinu: | 2,9 kg |
| Vychlazovací smyčka: | Ano |
| Externí přisávání vzduchu: | Ano |
| Průměr externího přívodu vzduchu: | 125,0 mm |
| Druh paliva: | dřevo, lisované ekobrikety |
| Rozměr v mm (š./v./hl): | 540/1080/518 |