Speciální akumulační litinová kamna COLONA - bílý smalt od firmy LEDA s dvojitým prosklením a dobou akumulace až 14 hodin.
| Výrobce | Leda |
| Kód produktu | 1003-02000+1004-01044 |
| Dostupnost | 4-6 týdnů |
| Doprava | zdarma |
| Záruční lhůta | 24 měsíců |
Colona - bílý smalt jsou unikátní akumulační krbová kamna s vynikající funkcí akumulace,
vhodná do nízkoenergetických a pasivních domů – s nominálním výkonem pouhých 1,7 kW!
Kamna fungují zcela jinak než standardní krbová kamna a proto se netestují dle standardní normy EN13240, ale podle speciální evropské normy pro akumulační spotřebiče DIN EN15250.
Krbová kamna Colona jsou sestavena ze dvou polovin: spodní polovina se spalovací komorou
a horní polovina s akumulací. Spodní část je jeden celek a horní se rozkládá. Kamna
jsou vyrobena ze dvou materiálů, které jsou jak perfektními akumulanty, tak mají velmi
dlouhou životnost – smaltovaná litina a speciální šamot. Aby krbová kamna nepřetápěla interiér, jsou vybavena vyzdívkou z izolačního vermikulitu a izolačním dvojitým sklem dvířek.
Celková hmotnost kamen je 480 kg!
Kouřovod je standartně nahoru, ale lze objednat kamna i se zadním vývodem.
Kamna lze také doplnit otočnou podložkou s hrdlem a díky tomu můžete i takto těžká kamna pohodlně otáčet v interiéru až o 360° a vidět tak oheň ze všech stran.
Akumulace funguje následujícím způsobem (níže uveden graf): použitá dávka paliva 4,2 kg,
teplota v místnosti 20°C :
1) zapálíme palivo,
2) po 1,8 h se kamna naakumulují na 100% kapacity, teplota kamen je 78,6 °C,
3) po 6,4 h od zatopení jsou kamna na 50% své kapacity, teplota kamen je 49 °C,
4) po 10,7 h od zatopení jsou kamna na 25% své kapacity, teplota kamen je 33,9 °C,
5) po 13,9 h jsou kamna vychladlá na 0% své kapacity.
Na tomto příkladu můžete vidět, jak je akumulace účinná, dlouhodobá, úsporná a vhodná pro nízkoenergetické a pasivní domy.
Možnost dodání kamen včetně montáže!
Při montáži do RD účtujeme nižší sazbu DPH !
| Materiál: | litina |
| Provedení: | barevný smalt |
| Nominální výkon: | 1,7 kW |
| Účinnost: | 80,0 % |
| Průměr odkouření: | 150 mm |
| Odkouření horní: | Ano |
| Osa zadního odkouření: | 1 680,0 mm |
| Hmotnost: | 480,0 kg |
| Maximální délka polen: | 40,0 cm |
| Akumulace: | Ano |
| Externí přisávání vzduchu: | Ano |
| Průměr externího přívodu vzduchu: | 100,0 mm |
| Druh paliva: | dřevo, lisované ekobrikety |
| Rozměr v mm (š./v./hl.): | 484/1753/484 |